loading

PC Power Supplies- ဝယ်ယူသည့်အခါ ထည့်သွင်းစဉ်းစားရမည့်အရာ

အလွန်အမင်းဂိမ်းတည်ဆောက်မှုများတွင် 1000W PC ပါဝါထောက်ပံ့မှု လိုအပ်ကြောင်း သင်သိပါသလား။ Nvidia၊ ATI၊ Intel နှင့် အခြားအရာများမှ နောက်ဆုံးထွက်ရှိထားသော GPU များသည် 450W အထိ စားသုံးနိုင်သည်။ ဝယ်သူတိုင်း ဒီအချက်တွေကို ထည့်သွင်းစဉ်းစားဖို့ လိုပါတယ်။ PC ပါဝါထောက်ပံ့မှုအဆင့်သတ်မှတ်ချက်၊ ချိတ်ဆက်ကိရိယာနှင့် လိုက်ဖက်ညီမှု၊ အအေးခံယန္တရား၊ RGB နှင့် မော်ဂျူလာဒီဇိုင်းတို့သည် PC ပါဝါထောက်ပံ့မှုကို ဝယ်ယူသည့်အခါ အဓိကထည့်သွင်းစဉ်းစားစရာများဖြစ်သည်။

ထို့အပြင်၊ PC ပါဝါထောက်ပံ့မှုသည် သင်၏ PC case အတွင်းတွင် အံဝင်ခွင်ကျရှိစေရန် သေချာစေရန် အရေးကြီးပါသည်။ ဒီအချက်တွေအားလုံးကို ခွဲခြမ်းစိတ်ဖြာပြီး PC ပါဝါထောက်ပံ့မှုကို ဝယ်ယူတဲ့အခါ ပြီးပြည့်စုံတဲ့ ပညာတတ်ဆုံးဖြတ်ချက်တစ်ခုချဖို့ နားလည်မှုတစ်ခုကို တည်ဆောက်ကြပါစို့။

1. ထိရောက်မှု အသိအမှတ်ပြုလက်မှတ်များ- ပါဝါစားသုံးမှုကို လျှော့ချခြင်း။

စွမ်းအင်ထိရောက်မှုမှာ ဝယ်ယူခြင်းမပြုမီ PC power supply ဝါသနာအိုးများ ထည့်သွင်းစဉ်းစားသည့် အဓိကအချက်ဖြစ်သည်။ သို့သော် ပါဝါထောက်ပံ့မှုသည် ၎င်း၏ထိရောက်မှုတောင်းဆိုချက်များကို စွမ်းဆောင်နိုင်သည်ကို ကျွန်ုပ်တို့ မည်သို့သိနိုင်မည်နည်း။ ထို့အပြင်၊ ၎င်း၏စွမ်းဆောင်ရည်အပေါ်အခြေခံ၍ ပါဝါထောက်ပံ့မှုသည် PC ပါဝါထောက်ပံ့မှုမှမည်မျှထုတ်ယူသနည်း။ ဤကဏ္ဍတွင် ဤမေးခွန်းများကို ဖြေကြပါစို့။

ထုတ်လုပ်မှု အသိအမှတ်ပြုလက်မှတ်နှင့် ရှင်းလင်းမှုရလဒ်

မည်သည့် PC ပါဝါထောက်ပံ့ရေးထုတ်လုပ်သူမဆို ပါဝါထောက်ပံ့မှုကို ဒီဇိုင်းထုတ်ပြီးနောက် အသိအမှတ်ပြုလက်မှတ်ရရှိရန် CLEAResult နှင့် တိုင်ပင်သင့်သည်။ CLEAResult သည် ပါဝါထောက်ပံ့မှု၏ စွမ်းဆောင်ရည်ကို စမ်းသပ်ပြီး အကဲဖြတ်သည့် စွမ်းအင်ထိရောက်မှုနှင့် ရေရှည်တည်တံ့မှုဆိုင်ရာ ဝန်ဆောင်မှုများကို ပံ့ပိုးပေးပါသည်။ ၎င်းသည် 80 PLUS အဆင့်သတ်မှတ်ချက်အား ပါဝါထောက်ပံ့မှုကို ပေးဆောင်ပြီး ၎င်းတို့၏ စွမ်းဆောင်ရည်မှာ 80% သို့မဟုတ် ထို့ထက်ပိုမိုကြောင်း သေချာစေပါသည်။ အလေ့အကျင့်သည် ယခုအခါ စံချိန်စံညွှန်းဖြစ်ပြီး အရည်အသွေးမြင့် PC ပါဝါထောက်ပံ့မှု ထုတ်လုပ်သူသည် ဝယ်သူယုံကြည်မှုအတွက် အသိအမှတ်ပြုလက်မှတ်ကို ရရှိမည်ဖြစ်သည်။

ယေဘူယျ သို့မဟုတ် အမှတ်တံဆိပ်မပါသော ပါဝါထောက်ပံ့မှုယူနစ်များ (PSUs) များသည် မကြာခဏ 80% ထက်နည်းသော စွမ်းဆောင်ရည်ရှိပြီး ၎င်းတို့သည် ဝယ်သူများကို ထိရောက်သည်ဟု ယူဆရန် စျေးကွက်ရှာဖွေရေးနည်းဗျူဟာများကို အသုံးပြုခြင်းကြောင့် အန္တရာယ်များသည်။

Energy Efficiency က ဘာကြောင့် အရေးကြီးတာလဲ။

စွမ်းဆောင်ရည်မြင့် ပါဝါထောက်ပံ့မှုများသည် ပါဝါပေါက်မှ AC ပါဝါထောက်ပံ့မှုကို ကွန်ပျူတာစနစ်မှ လိုအပ်သော DC ပါဝါအဖြစ်သို့ ထိရောက်စွာ ပြောင်းလဲပေးပါသည်။ PSU တွင် အဓိကအားဖြင့် step-down transformer၊ diodes နှင့် filters သုံးခုရှိသည်။ ဤအစိတ်အပိုင်းများသည် မြင့်မားသောတည်ဆောက်မှုအရည်အသွေးမဟုတ်ပါက၊ ဗို့အားမြင့် AC ကို ဗို့အားနိမ့် DC သို့ပြောင်းသောအခါတွင် ၎င်းတို့သည် အပူထုတ်ပေးလိမ့်မည်။ ဥပမာအားဖြင့်၊ အကြမ်းဖျင်းခန့်မှန်းချက်အနေဖြင့် 80% ထိရောက်သော power supply သည် PC အစိတ်အပိုင်းများအတွက် power socket မှလျှပ်စစ် 80% ကိုသာပြောင်းပေးသည်။

ဒါဆို ဒီစံနှုန်းတွေ၊ 80 PLUS နဲ့ 80 PLUS တိုက်တေနီယမ်တို့ရဲ့ ကွာခြားချက်ကဘာလဲ။

80 PLUS စံနှုန်းများ

80 PLUS ဟုပြောခြင်းသည် CLEAResult သည် ပြင်းထန်သောစမ်းသပ်မှုအပြီးတွင် PC power supply သည် 80% ထက်ပိုမိုထိရောက်ကြောင်းတွေ့ရှိခဲ့သည်။ သို့သော် power supply ၏ထိရောက်မှုသည် load နှင့်အတူပြောင်းလဲသွားသည်။ အချို့သော ထောက်ပံ့ရေးပစ္စည်းများသည် အခြားဝန်ဆောင်များထက် ပိုမိုကောင်းမွန်ပါသည်။ ဤသည်မှာ ဝန်နှင့် စံချိန်စံညွှန်းများအောက်တွင် PC ပါဝါထောက်ပံ့မှု စွမ်းဆောင်ရည်အသေးစိတ်ပါရှိသော ဇယားဖြစ်သည်။

အောင်လက်မှတ်

20% Load

50% Load

100% Load

ကြေး

82%

85%

82%

ငွေ

85%

88%

85%

ရွှေ

87%

90%

87%

ပလက်တီနမ်

90%

92%

89%

တိုက်တေနီယမ်

90%

94%

91%

Visualization အတွက် Power Consumption တွက်ချက်ခြင်း။

8- PLUS စံနှုန်းထိရောက်မှု အပြည့်အ၀ ကွာခြားချက်ကို နားလည်ရန် ဥပမာတစ်ခုကို သုံးသပ်ကြည့်ကြပါစို့။ PC ပါဝါထောက်ပံ့မှုသုံးမျိုးကို စဉ်းစားကြည့်ရအောင်၊ES850W (ရွှေ)၊ES850W PRO (ပလပ်တီနမ်) နှင့် အမှတ်တံဆိပ်မပါသော၊ သည် PC ကို အားဖြည့်ပေးပြီး ၎င်းတို့၏ ပါဝါသုံးစွဲမှု၊ အပူထုတ်လုပ်မှုနှင့် စွမ်းအင်ဘေလ်သက်ရောက်မှုတို့ကို နှိုင်းယှဉ်ပါသည်။

အောက်ပါ specs များပါရှိသော high-end PC ကိုကျွန်ုပ်တို့စဉ်းစားပါမည်။

  • GPU: NVIDIA RTX 4090 / RTX 4080
  • CPU- Intel i9-13900K / AMD Ryzen 9 7950X
  • ထို့အပြင် SSD များ၊ ပန်ကာများ၊ အအေးပေးခြင်း စသည်ဖြင့် → စုစုပေါင်းစနစ် DC ဆွဲခြင်း = 700W

ယူဆချက်-

  • နေ့စဉ်အသုံးပြုမှု- 3 နာရီ
  • နှစ်အလိုက်အသုံးပြုမှု- 365 ရက်
  • အမေရိကန်လျှပ်စစ်ဓာတ်အားနှုန်း- kWh လျှင် $0.16

Wall မှ Power Draw

  • ES850W (90%) → 700W ÷ 0.90 =778W
  • ES850W PRO (92%) → 700W ÷ 0.92 =761W
  • အမှတ်တံဆိပ်မပါသော (70%) → 700W ÷ 0.70 =1000W

နှစ်စဉ် စွမ်းအင်အသုံးပြုမှု-

  • ES850W: 778 × 1,095 ÷ 1000 = 851.7 kWh
  • ES850W PRO: 761 × 1,095 ÷ 1000 = 833.2 kWh
  • အမှတ်တံဆိပ်မပါသော- 1000 × 1,095 ÷ 1000 = 1,095 kWh

နှစ်စဉ်ကုန်ကျစရိတ် (အမေရိကန်ဒေါ်လာ 0.16/kWh ဖြင့်)

  • ES850W- 851.7 × 0.16 = $136
  • ES850W PRO- 833.2 × 0.16 = $133
  • အမှတ်တံဆိပ်မပါသော- 1,095 × 0.16 = $175

ဤပါဝါထောက်ပံ့မှုသုံးမျိုးကို နှိုင်းယှဉ်ကြည့်သောအခါတွင် မသေချာသော PC ပါဝါထောက်ပံ့မှုသည် ES850W PRO နှင့် နှိုင်းယှဉ်ပါက တစ်နှစ်လျှင် $42 အပိုသုံးစွဲသည်ကို တွေ့ရပါသည်။ သို့သော် ES850W နှင့် ES850W PRO အကြားကွာခြားချက်မှာ $3 မျှသာဖြစ်သည်။

80 PLUS စံသတ်မှတ်ချက်ကို အသုံးပြုထားသည့် ဖွဲ့စည်းမှုပုံစံသည် တစ်နှစ်အတွင်း ငွေတန်ဖိုးအရှိဆုံးဖြစ်ကြောင်း သက်သေပြပါသည်။ သို့သော်၊ 80% ထက်ကျော်လွန်၍ ထိရောက်မှုရရှိရန် ဆိုသည်မှာ၊ ဥပမာ- အခြားအချက်များကို ထည့်သွင်းစဉ်းစားနေပါသည်။

  • အပူအထွက်
  • ဆူညံသံအဆင့်များ (အအေးခံပန်ကာများ)

PC Power Supplies- ဝယ်ယူသည့်အခါ ထည့်သွင်းစဉ်းစားရမည့်အရာ 1

2. သင်၏ GPU ကို စွမ်းအားမြှင့်ပါ- နောက်မျိုးဆက် GPU နှင့် 12VHPWR

6-pin နှင့် 8-pin connectors များသည် GPU ပါဝါထောက်ပံ့မှုအတွက် စံနှုန်းများ ဖြစ်သည်ကို သတိရပါ။ ခေတ်မီ ATX 3.0 ပါဝါထောက်ပံ့မှုတွင် 12VHPWR (12-Volt High Power) စံသတ်မှတ်ချက်များနှင့် ကုန်ဆုံးသွားသည်။ အပိုချိတ်ဆက်ကိရိယာများမလိုအပ်ဘဲ 600W အထိ ထုတ်ပေးနိုင်သည်။ ချိတ်ဆက်ကိရိယာ အဟောင်းများသည် အပူလွန်ကဲခြင်းနှင့် အရည်ပျော်ခြင်း ပြဿနာများ ရှိသည်။ 12VHPWR ချိတ်ဆက်ကိရိယာကို PCIe 5.0 ပါဝါချိတ်ဆက်ကိရိယာဟုလည်း လူသိများသည်။ RTX 4000 ကဲ့သို့ GPU မျိုးဆက်သစ်များသည် တည်ဆောက်မှုကို ပိုမိုဘေးကင်းပြီး ပိုမိုစိတ်ချရစေသည်။

3. စံသတ်မှတ်ခြင်း- PC အစိတ်အပိုင်းများနှင့် လိုက်ဖက်မှုရှိခြင်း။

PC အစိတ်အပိုင်းများနှင့် ကိုက်ညီမှုရှိစေရန်အတွက် အချက်များစွာ ထည့်သွင်းစဉ်းစားရပါမည်။ Connector ၏ လိုက်ဖက်ညီမှု၊ ပါဝါလိုအပ်ချက်နှင့် PSU form factor တို့သည် သင့် PC build နှင့် လိုက်ဖက်မှုရှိစေရန်အတွက် အရေးကြီးပါသည်။

ချိတ်ဆက်ကိရိယာ လိုက်ဖက်ညီမှု

ချိတ်ဆက်မှု ၆ ခုခန့်သည် ပါဝါထောက်ပံ့မှု ထုတ်လုပ်မှုနှင့် PC အစိတ်အပိုင်းများပေါ်တွင် မူတည်သည်။ ၎င်းတို့သည် ခေတ်မီ ATX 3.1 ပါဝါထောက်ပံ့မှုများတွင် စံနှုန်းများဖြစ်သည်-

  • 24-pin ATX ချိတ်ဆက်ကိရိယာ
  • 8-pin EPS (CPU ပါဝါချိတ်ဆက်ကိရိယာ)
  • PCIe 6+2 Pin ချိတ်ဆက်မှုများ (GPU ပါဝါ)
  • 12VHPWR (12+4 Pin၊ PCIe 5.0)
  • SATA ပါဝါချိတ်ဆက်ကိရိယာများ
  • Molex (၄ ပင်ထိုး)

ပါဝါလိုအပ်ချက်

သင့် PC ၏ အစိတ်အပိုင်းတိုင်းကို သတ်မှတ်ခြင်းဖြင့် သင့် PC ၏ ပါဝါလိုအပ်ချက်ကို တွက်ချက်ပါ။ အွန်လိုင်းတွင်ရရှိနိုင်သော PC ပါဝါထောက်ပံ့ရေးဂဏန်းတွက်စက်ကိုသုံးပါ။ ပါဝါလိုအပ်ချက်ကို တွက်ချက်ရန် အောက်ပါ အစိတ်အပိုင်းများကို ထည့်သွင်းရန် လိုအပ်ပါမည်။

  • GPU (စားသုံးသူအများဆုံး)
  • CPU
  • မားသားဘုတ်
  • RAM
  • Storage Drive
  • အအေးခံစနစ်
  • RGB အလင်းရောင်
  • တိုးချဲ့ကတ်များ

သင်၏ ပါဝါထောက်ပံ့မှု လိုအပ်ချက်ကို တိကျစွာ ခန့်မှန်းရန် ဤ PC အစိတ်အပိုင်းများ အားလုံး၏ မော်ဒယ် အတိအကျကို သိရပါမည်။ သို့သော် အနာဂတ်အဆင့်မြှင့်တင်မှုများ သို့မဟုတ် အစိတ်အပိုင်းများ ပျက်စီးခြင်းအတွက် 30-30% headroom ကို အမြဲချန်ထားပါ။

PSU Form Factor

PSU ၏ form factor သည် PC case compatibility အတွက် အရေးကြီးပါသည်။ ပုံမှန်အားဖြင့် ATX၊ SFX၊ SFX-L နှင့် TFX ပုံစံအချက်များရှိသည်။ ၎င်းတို့သည် အရွယ်အစား၊ ပုံသဏ္ဍာန်များနှင့် ချိတ်ဆက်မှုများကို ကိုယ်စားပြုသည်။ Form factor သည် connector တည်နေရာ၊ mounting hole နှင့် slot compatibility ကိုလည်း သက်ရောက်မှုရှိပါသည်။ PC တစ်ခုတည်ဆောက်သောအခါ၊ PC case ကို ဦးစွာစဉ်းစားပြီး လိုက်ဖက်သော PSU form factor ကိုရှာရန် အရေးကြီးပါသည်။

PC Power Supplies- ဝယ်ယူသည့်အခါ ထည့်သွင်းစဉ်းစားရမည့်အရာ 2

4. Cooling Mechanism- ပန်ကာအရွယ်အစား

PC Power Supply သည် အီလက်ထရွန်နစ် အစိတ်အပိုင်းများကြောင့် အပူထုတ်လွှတ်သည်။ အပူကို ပန်ကာမှ လေကို တွန်းထုတ်သည်။ ဤပန်ကာသည် အရွယ်အစားနှင့် PSU ပုံစံအချက်ပေါ်မူတည်၍ ကွဲပြားနိုင်သည်။ သို့သော် တူညီသောပုံစံအချက်အတွက် ပန်ကာအရွယ်အစား လိုအပ်နိုင်သည်။ ဥပမာအားဖြင့်၊ 120 မီလီမီတာ ပန်ကာသည် ပုံမှန်အားဖြင့် တူညီသော လေထုထည်ကို ရွှေ့ရန် 80mm ပန်ကာထက် နိမ့်သော RPM (တစ်မိနစ်လျှင် လှည့်ပတ်မှုများ) ဖြင့် လုပ်ဆောင်သည်။ RPM ပိုနိမ့်သော ပန်ကာကြီးသည် သေးငယ်သော ပန်ကာထက် ဆူညံသံကို နည်းပါးစွာ ထုတ်ပေးနိုင်သည်။ သင့် PSU သည် ဆူညံနေပါက၊ ၎င်းသည် သေးငယ်သော ပန်ကာ သို့မဟုတ် ဖုန်များစုပုံခြင်းကြောင့် ဖြစ်နိုင်သည်။ PSU ကို သန့်ရှင်းရေးလုပ်ခြင်း သို့မဟုတ် ပန်ကာကို အစားထိုးခြင်းသည် ပြဿနာကို ဖြေရှင်းနိုင်သည်။

5. နောက်ဆုံးစကားလုံးများ- မှန်ကန်သော PC Power Supply ကိစ္စရပ်များ

စွမ်းဆောင်ရည် ပါဝါစံချိန်စံညွှန်းများ၊ PC အစိတ်အပိုင်းလိုအပ်ချက်များနှင့် လိုက်ဖက်ညီမှုတို့ကို ထည့်သွင်းစဉ်းစားခြင်းသည် စိတ်ကျေနပ်လောက်သော PC ပါဝါထောက်ပံ့မှု ယူနစ်ကို ပိုင်ဆိုင်ရန် အရေးကြီးပါသည်။ ၎င်းသည် ဒြပ်စင် အလုပ်လုပ်ရန် လိုအပ်သော စွမ်းအင်ကို ထောက်ပံ့ပေးသည့် အဓိက အစိတ်အပိုင်း ဖြစ်သည်။ ထိရောက်မှုမရှိခြင်းနှင့် စံချိန်မမီသော ဓာတ်အားထောက်ပံ့မှုများသည် သင့်စနစ်အား နှေးကွေးစေပြီး ပြိုကွဲသွားစေသည်။ ထို့ကြောင့် ဤတွင် အဓိကအချက်များမှာ-

  • PC ပါဝါထောက်ပံ့မှုအတွက် 80 PLUS လက်မှတ်ကို သေချာပါစေ။
  • PC ပါဝါထောက်ပံ့မှုသည် PCIe 5.1 နှင့် ATX 3.1 တွဲဖက်အသုံးပြုနိုင်သင့်သည်။
  • ၎င်းတွင် မျိုးဆက်သစ် GPU များအတွက် 12VHPWR ချိတ်ဆက်ကိရိယာတစ်ခုပါရှိသင့်သည်။
  • သင်၏ PC case နှင့် form factor လိုက်ဖက်မှုရှိမရှိသေချာပါစေ။
  • လိုအပ်ချက်အရ အအေးပေးစက်ကို အကဲဖြတ်ပါ။
  • အလှတရားအတွက်၊ မော်ဂျူလာနှင့် RGB အခြေခံ PC ပါဝါထောက်ပံ့မှုကို ရယူပါ။

ကျွန်ုပ်တို့၏ ပို့စ်တွင် သင့်တန်ဖိုးကို တွေ့ရှိလိမ့်မည်ဟု မျှော်လင့်ပါသည်။ အဆင့်မြင့်အဆင့်ကာကွယ်မှုနှင့် လိုက်ဖက်ညီမှုရှိသော အဆင့်မြင့် 80 PLUS အသိအမှတ်ပြု ပါဝါထောက်ပံ့မှု အမျိုးမျိုးအတွက် ESGaming PC ဝဘ်ဆိုက်သို့ ဝင်ရောက်ကြည့်ရှုစဉ်းစားပါ။

မလက်မောင်း
PC Power Supplies ၏ အရေးပါမှုနှင့် အကျိုးကျေးဇူးများ
Gaming Case အသစ်ကိုရွေးချယ်သည့်အခါ ထည့်သွင်းစဉ်းစားရမည့်အချက်များ
နောက်တစ်ခု
သင့်အတွက် အကြံပြုထားသည်
အကြံပြုထားသော ထုတ်ကုန်
ENKIDO NEO BLACK
All-Mesh အောက်ခံ · မြင်ကွင်းအပြည့် Tempered Glass
အန်ကီဒို ဘလက်ခ်
ENKIDO mid tower premium gaming computer case သည် sci-fi ဒီဇိုင်းဖြင့် ၂၇၀ ဒီဂရီ panoramic view ပါရှိသည်။ ၎င်းတွင် screw-free, clip-mounted tempered glass panel နှင့် ပြန်လည်အသုံးပြုနိုင်သော full-open PCI slot covers ၇ ခု ပါဝင်သည်။ RTX 5090 GPU များနှင့် liquid cooling ကို ပံ့ပိုးပေးသောကြောင့် gamers များအတွက် ထိပ်တန်းရွေးချယ်မှုတစ်ခုဖြစ်သည်။
ဂီလ်ဂါမက်ရှ် အနက်ရောင်
ESGAMING GILGAMESH PC case တွင် ဖြုတ်တပ်နိုင်သော HDD cage နှင့် tool-free hardware ဖယ်ရှားခြင်း ပါရှိသောကြောင့် သန့်ရှင်းရလွယ်ကူပါသည်။ ATX၊ Micro-ATX နှင့် ITX motherboard များနှင့် တွဲဖက်အသုံးပြုနိုင်ပြီး RTX 40 series graphics card များကို ထောက်ပံ့ပေးသောကြောင့် ဂိမ်းကစားသူများ၏ လိုအပ်ချက်များကို ဖြည့်ဆည်းပေးရန်အတွက် ဖုန်မှုန့်ကာကွယ်မှုနှင့် အဆင်ပြေသော cable management ကို ပေးစွမ်းနိုင်ပါသည်။
EDGEFLOW အဖြူရောင်
နှစ်ဖက်သုံး tempered glass သည် ညာဘက်ရှိ 60° စောင်းနေသော သံဇကာနှင့် ထိတွေ့ထားသည်။ အလင်းနှင့် အရိပ် ရောနှောသွားသည်နှင့်အမျှ chassis fan များ၏ မြင်နိုင်သော အကျယ်သည် မကြုံစဖူး အဆင့်သို့ တွန်းပို့ခံရသည်။
သုည မက်စ် မီးခိုးရောင်
ဆန်းသစ်သော ၈ ဒီဂရီစောင်းနေသော အောက်ခြေလေစီးဆင်းမှုလမ်းကြောင်းများသည် အေးမြသောလေကို GPU သို့ တိုက်ရိုက်ပို့ဆောင်ပေးပြီး သန့်ရှင်းသော အတွင်းပိုင်းအပြင်အဆင်ကို ထိန်းသိမ်းပေးခြင်းဖြင့် အပူချိန်စွမ်းဆောင်ရည်ကို တိုးတက်ကောင်းမွန်စေပါသည်။
LUMIA BK01 အနက်ရောင်
ချောမွေ့သော tempered glass၊ အဟန့်အတားမရှိ မြင်ကွင်းကျယ်။ ဘယ်ဘက်နှင့် ရှေ့ dual panel များသည် မြင်ကွင်းကို ရှင်းလင်းစွာ ပေးစွမ်းပြီး သင့် hardware ကို အမြင်အာရုံ၏ အဓိကအချက်အချာဖြစ်စေသည်။
EDGEFLOW BLACK
နှစ်ဖက်သုံး tempered glass သည် ညာဘက်ရှိ 60° စောင်းနေသော သံဇကာနှင့် ထိတွေ့ထားသည်။ အလင်းနှင့် အရိပ် ရောနှောသွားသည်နှင့်အမျှ chassis fan များ၏ မြင်နိုင်သော အကျယ်သည် မကြုံစဖူး အဆင့်သို့ တွန်းပို့ခံရသည်။
ရီဘယ်လ် ဘလက်ခ်
သုံးဖက်မှန်၊ မြင်ကွင်းကျယ်ကြည်လင်ပြတ်သားမှု၊ အလင်းရောင်အပြည့်အဝရရှိစေသည်။ အလှအပနှင့် အအေးဓာတ်ကို ပေါင်းစပ်ထားသောကြောင့် PC တည်ဆောက်မှုအတွက် အမြင်အာရုံကို နှစ်သက်စေသည်။
အီးမေးလ်-info@esgamingpc.com
လိပ်စာ: ဖိုရှန်၊ တရုတ်
ESGAMING သည် ၎င်း၏ ကမ္ဘာလုံးဆိုင်ရာ ချန်နယ်မိတ်ဖက်ကွန်ရက်ကို တိုးချဲ့လျက်ရှိသည်။
မူပိုင်ခွင့် © ၂၀၂၆ ESGAMING | ဆိုက်မြေပုံ
Customer service
detect