loading


၂၀၂၆ ခုနှစ် PSU အဆင့်စာရင်း အပ်ဒိတ်

ရရှိနိုင်တဲ့ PSU ရွေးချယ်စရာတွေကြောင့် သင်တစ်ယောက်တည်း ဇဝေဇဝါဖြစ်နေတာမျိုး မဟုတ်ပါဘူး။ ဒီနေရာမှာ PSU Tier List က အသုံးဝင်ပါတယ်။ ဒီလမ်းညွှန်က မတူညီသော PSU tiers တွေကို နားလည်ဖို့နဲ့ သင့်လိုအပ်ချက်အပေါ် အခြေခံပြီး အကောင်းဆုံးရွေးချယ်မှုကို ရွေးချယ်ဖို့ ကူညီပေးပါလိမ့်မယ်။

PSU Tier List ဆိုတာ ဘာလဲ။

PSU အဆင့်စာရင်းသည် PSU များကို စွမ်းဆောင်ရည်၊ တည်ဆောက်မှုအရည်အသွေးနှင့် ပါဝါတည်ငြိမ်မှုကဲ့သို့သော အချက်များအပေါ် အခြေခံ၍ အမျိုးအစားခွဲခြားသည်။ စာရင်းသည် ပရီမီယံ၊ အလယ်အလတ်တန်းစားနှင့် ဘတ်ဂျက်နှင့် လိုက်လျောညီထွေဖြစ်သော ပါဝါထောက်ပံ့မှုများအကြား ရွေးချယ်ရာတွင် အားသာချက်များနှင့် အားနည်းချက်များကို နားလည်ရန် ကူညီပေးသည်။ အောက်တွင် အဆင့်များနှင့် အမျိုးအစားတစ်ခုစီအတွက် အကောင်းဆုံး ပါဝါထောက်ပံ့မှု ရွေးချယ်စရာများကို ခွဲခြမ်းစိတ်ဖြာထားသည်။

အဆင့်မြင့်တည်ဆောက်မှုများအတွက် Tier A PSU များ

Tier A PSU များသည် ထိပ်တန်းစွမ်းဆောင်ရည်၊ ပါဝါနှင့် ထိရောက်မှုကို လိုအပ်သော ဂိမ်းကစားသူများနှင့် ပရော်ဖက်ရှင်နယ်များအတွက် အကောင်းဆုံးရွေးချယ်မှုဖြစ်သည်။ ဤ PSU များသည် GPU များစွာ၊ overclocking များခြင်း သို့မဟုတ် ပြင်းထန်သော workloads များကဲ့သို့သော တောင်းဆိုမှုများသော အစိတ်အပိုင်းများပါသည့် အဆင့်မြင့် PC တည်ဆောက်မှုများအတွက် အသင့်တော်ဆုံးဖြစ်သည်။

အကြံပြုထားသော Tier A PSU များ

  1. Corsair RM1000x
    • ဝပ်အား: 1000W
    • ထိရောက်မှု: ရွှေ ၈၀+
    • ဘာကြောင့် အကြံပြုသင့်တာလဲ- မော်ဂျူလာကြိုးများ အပြည့်အဝပါဝင်ခြင်းနှင့် အလွန်တိတ်ဆိတ်သော စွမ်းဆောင်ရည်ဖြင့် RM1000x သည် စွမ်းဆောင်ရည်မြင့် ဂိမ်းကစားသည့်ကိရိယာများနှင့် ပရော်ဖက်ရှင်နယ် စနစ်များအတွက် အကောင်းဆုံးရွေးချယ်မှုတစ်ခုဖြစ်သည်။
  2. ရာသီအလိုက် PRIME TX-1000
    • ဝပ်အား: 1000W
    • ထိရောက်မှု: တိုက်တေနီယမ် ၈၀+
    • အဘယ်ကြောင့် အကြံပြုထားသည်- ၎င်း၏ ထူးချွန်သော တည်ဆောက်မှု အရည်အသွေးနှင့် ယုံကြည်စိတ်ချရမှုအတွက် လူသိများသော ဤ PSU သည် ပါဝါသုံးစွဲမှု မြင့်မားသော စနစ်များအတွက် အကောင်းဆုံး စွမ်းဆောင်ရည်ကို ပေးစွမ်းသည်။
  3. EVGA SuperNOVA 1000 T2
    • ဝပ်အား: 1000W
    • ထိရောက်မှု: တိုက်တေနီယမ် ၈၀+
    • ဘာကြောင့် အကြံပြုထားသလဲ- ရှည်လျားသော အာမခံနှင့် ထိပ်တန်းပါဝါထိရောက်မှုတို့ဖြင့် ဤ PSU သည် အဆင့်မြင့်ဂိမ်း PC များနှင့် workstation များအတွက် ပြီးပြည့်စုံပါသည်။
  4. ASUS ROG Thor 1200W
    • ဝပ်အား: 1200W
    • ထိရောက်မှု- ပလက်တီနမ် ၈၀+
    • ဘာကြောင့် အကြံပြုထားသလဲ- RGB မီးအလင်းရောင်နှင့် OLED မျက်နှာပြင်ပါရှိသော ဤ PSU ကို ပါဝါနှင့် စတိုင်နှစ်မျိုးလုံးကို လိုချင်သော ဂိမ်းကစားသူများအတွက် ဒီဇိုင်းထုတ်ထားသည်။
  5. တိတ်တိတ်နေစမ်း! Dark Power Pro 12 1200W
    • ဝပ်အား: 1200W
    • ထိရောက်မှု: တိုက်တေနီယမ် ၈၀+
    • အဘယ်ကြောင့် အကြံပြုထားသည်- တိုးတိုးတိတ်တိတ် အသံတိတ်ခြင်းအတွက် လူသိများသော ဤ PSU သည် အလွန်ကောင်းမွန်သော ဗို့အားထိန်းညှိမှုနှင့် တည်ငြိမ်သော ပါဝါကို ပေးစွမ်းနိုင်သည်။
  6. SilverStone Strider တိုက်တေနီယမ် 1000W
    • ဝပ်အား: 1000W
    • ထိရောက်မှု: တိုက်တေနီယမ် ၈၀+
    • ဘာကြောင့် အကြံပြုထားသလဲ- ကျစ်လစ်ပြီး ထိရောက်မှုရှိတဲ့ ဒီ PSU ဟာ နေရာအကန့်အသတ်ရှိတဲ့ အဆင့်မြင့်တည်ဆောက်မှုများအတွက် ယုံကြည်စိတ်ချရတဲ့ ဖြေရှင်းချက်ကို ပေးစွမ်းပါတယ်။
  7. Cooler Master V Platinum 1000W
    • ဝပ်အား: 1000W
    • ထိရောက်မှု- ပလက်တီနမ် ၈၀+
    • ဘာကြောင့် အကြံပြုထားသလဲ- ပါဝါထိရောက်မှုမြင့်မားပြီး ယုံကြည်စိတ်ချရသော PSU တစ်ခုဖြစ်ပြီး အမြင့်ဆုံးစွမ်းဆောင်ရည်ရှိသော PC များအတွက် အသင့်တော်ဆုံးဖြစ်သည်။
  8. ဖရက်တယ်ဒီဇိုင်း အိုင်းယွန်း+ 860W
    • ဝပ်အား: 860W
    • ထိရောက်မှု- ပလက်တီနမ် ၈၀+
    • ဘာကြောင့် အကြံပြုထားသလဲ : ခိုင်မာတဲ့ စွမ်းဆောင်ရည်နဲ့ ပရီမီယံ အစိတ်အပိုင်းတွေ ပါဝင်တဲ့ ကျစ်လျစ်တဲ့ PSU တစ်ခုဖြစ်ပြီး အဆင့်မြင့်ပေမယ့် နေရာသက်သာတဲ့ တည်ဆောက်မှုများအတွက် ပြီးပြည့်စုံတဲ့ ရွေးချယ်မှုတစ်ခု ဖြစ်စေပါတယ်။

အလယ်အလတ်အဆင့် တည်ဆောက်မှုများအတွက် Tier B PSU များ

Tier B PSU များသည် စွမ်းဆောင်ရည်နှင့် ကုန်ကျစရိတ်ကြားတွင် ကောင်းမွန်သောဟန်ချက်ညီမှုကို ပေးစွမ်းသည်။ ၎င်းတို့သည် Tier A PSU များ၏ အလွန်အမင်းပါဝါမလိုအပ်သော်လည်း ယုံကြည်စိတ်ချရပြီး တည်ငြိမ်သောပါဝါလိုအပ်သည့် အလယ်အလတ်တန်းစား ဂိမ်း PC များ သို့မဟုတ် workstation များအတွက် အသင့်တော်ဆုံးဖြစ်သည်။

အကြံပြုထားသော Tier B PSU များ

  1. Corsair RM750x
    • ဝပ်အား: 750W
    • ထိရောက်မှု: ရွှေ ၈၀+
    • ဘာကြောင့် အကြံပြုထားသလဲ- ယုံကြည်စိတ်ချရမှု အလွန်ကောင်းမွန်ခြင်း၊ ခိုင်မာသော စွမ်းဆောင်ရည်နှင့် တိတ်ဆိတ်ငြိမ်သက်စွာ လည်ပတ်နိုင်ခြင်းတို့ကြောင့် ဤ PSU ကို အလယ်အလတ်တန်းစား စနစ်များအတွက် ပြီးပြည့်စုံစေပါသည်။
  2. ESGAMING ရွှေရောင် 750W
    • ဝပ်အား: 750W
    • ထိရောက်မှု: ရွှေ ၈၀+
    • ဘာကြောင့် အကြံပြုထားသလဲ- ယှဉ်ပြိုင်နိုင်သော ဈေးနှုန်းဖြင့် မြင့်မားသောတန်ဖိုးနှင့် ကြာရှည်ခံသော စွမ်းဆောင်ရည်ကြောင့် လူသိများသော ဤ PSU သည် wattage အလွန်အကျွံ မလိုအပ်သော ဂိမ်းကစားခြင်းအတွက် အသင့်တော်ဆုံးဖြစ်သည်။
  3. ရာသီအလိုက် ဖိုးကပ်စ် GX-750
    • ဝပ်အား: 750W
    • ထိရောက်မှု: ရွှေ ၈၀+
    • အဘယ်ကြောင့် အကြံပြုထားသနည်း- ကောင်းမွန်သော စွမ်းဆောင်ရည်ဖြင့် အပြည့်အဝ မော်ဂျူလာဖြစ်သော ဤ PSU သည် အလတ်စား ပါဝါစနစ်များအတွက် အသင့်တော်ဆုံးဖြစ်သည်။
  4. MSI MPG A750GF
    • ဝပ်အား: 750W
    • ထိရောက်မှု: ရွှေ ၈၀+
    • ဘာကြောင့် အကြံပြုထားသလဲ- ပါဝါတည်ငြိမ်မှု အလွန်ကောင်းမွန်ပြီး ၁၀ နှစ်အာမခံပေးသည့် အလယ်အလတ်တန်းစား တည်ဆောက်မှုများအတွက် ခိုင်မာသော ရွေးချယ်မှုတစ်ခု။
  5. Cooler Master MWE Gold 750W
    • ဝပ်အား: 750W
    • ထိရောက်မှု: ရွှေ ၈၀+
    • အဘယ်ကြောင့် အကြံပြုထားသနည်း- အလယ်အလတ်အဆင့် တည်ဆောက်မှုများအတွက် တိတ်ဆိတ်ငြိမ်သက်စွာ လည်ပတ်မှုနှင့် ခိုင်မာသော ပါဝါပေးပို့မှုကို ပေးစွမ်းသည်။
  6. Antec Earthwatts Gold Pro 750W
    • ဝပ်အား: 750W
    • ထိရောက်မှု: ရွှေ ၈၀+
    • ဘာကြောင့် အကြံပြုထားသလဲ- ဘတ်ဂျက်နဲ့ ကိုက်ညီတဲ့ ဈေးနှုန်းနဲ့ ယုံကြည်စိတ်ချရတဲ့ စွမ်းဆောင်ရည်ကို ပေးစွမ်းနိုင်တာကြောင့် အလယ်အလတ်တန်းစား စနစ်တွေအတွက် ပြီးပြည့်စုံစေပါတယ်။
  7. Thermaltake Toughpower GF1 750W
    • ဝပ်အား: 750W
    • ထိရောက်မှု: ရွှေ ၈၀+
    • ဘာကြောင့် အကြံပြုထားသလဲ- ထိရောက်မှုမြင့်မားပြီး တည်ဆောက်မှု အရည်အသွေးကောင်းမွန်တာကြောင့် အလယ်အလတ်အဆင့် အဆောက်အဦတွေအတွက် အသင့်တော်ဆုံးပါ။
  8. ဂီဂါဘိုက် P750GM
    • ဝပ်အား: 750W
    • ထိရောက်မှု: ရွှေ ၈၀+
    • ဘာကြောင့် အကြံပြုထားသလဲ- အလယ်အလတ်တန်းစား တည်ဆောက်မှုများအတွက် မြင့်မားသော စွမ်းဆောင်ရည်နှင့် ယုံကြည်စိတ်ချရမှုရှိသော တန်ဖိုးသင့် PSU။

 ဘူးတစ်လုံးပါရှိသော ATX ESGAMING 750W Gold power supply။

ဘတ်ဂျက်တည်ဆောက်မှုများအတွက် Tier C PSU များ

Tier C PSU များသည် wattage မြင့်မားခြင်း သို့မဟုတ် ထိရောက်မှု မလိုအပ်သော ဘတ်ဂျက်စနစ်များအတွက် သင့်လျော်ပါသည်။ ဤ PSU များသည် အခြေခံအလုပ်များအတွက် ယေဘုယျအားဖြင့် ယုံကြည်စိတ်ချရသော်လည်း အဆင့်မြင့် PSU များကဲ့သို့ပင် ပြင်းထန်သော ဂိမ်းကစားခြင်း သို့မဟုတ် overclocking များကို ကိုင်တွယ်နိုင်မည်မဟုတ်ပါ။

အကြံပြုထားသော Tier C PSU များ

  1. ESGAMING ကြေးဝါ 650W
    • ဝပ်အား: 650W
    • ထိရောက်မှု: ကြေးဝါ ၈၀+
    • ဘာကြောင့် အကြံပြုထားသလဲ- ခိုင်မာတဲ့ ပါဝါပေးပို့မှုနဲ့ သင့်တင့်တဲ့ စွမ်းဆောင်ရည်ကို ပေးစွမ်းနိုင်တဲ့ ဘတ်ဂျက်နဲ့ ကိုက်ညီတဲ့ PSU။
  2. Cooler Master MWE Bronze 650W
    • ဝပ်အား: 650W
    • ထိရောက်မှု: ကြေးဝါ ၈၀+
    • ဘာကြောင့် အကြံပြုထားသလဲ- အခြေခံစနစ်များနှင့် ဘတ်ဂျက်တည်ဆောက်မှုများအတွက် လုံလောက်သော ပါဝါကို ပေးစွမ်းနိုင်သည့် တတ်နိုင်သော PSU။
  3. Thermaltake Smart 500W
    • ဝပ်အား: 500W
    • ထိရောက်မှု: ၈၀+
    • ဘာကြောင့် အကြံပြုထားသလဲ : စွမ်းအင်အနည်းငယ်သာ လိုအပ်သော ပါဝါနည်းတည်ဆောက်မှုများအတွက် ရိုးရှင်းပြီး ယုံကြည်စိတ်ချရသော PSU။
  4. Corsair CV550
    • ဝပ်အား: 550W
    • ထိရောက်မှု: ကြေးဝါ ၈၀+
    • ဘာကြောင့် အကြံပြုထားသလဲ- ပါဝါနည်း ဘတ်ဂျက်စနစ်များအတွက် တတ်နိုင်သော ဈေးနှုန်းနှင့် ယုံကြည်စိတ်ချရသော PSU။
  5. Antec VP600
    • ဝပ်အား: 600W
    • ထိရောက်မှု: ၈၀+
    • အဘယ်ကြောင့် အကြံပြုထားသနည်း- ဘတ်ဂျက်ကို သတိထားသော အသုံးပြုသူများအတွက် ခိုင်မာသော ယုံကြည်စိတ်ချရမှုနှင့် ပါဝါပေးပို့မှုကို ပေးဆောင်သည်။

အိမ်/ရုံးခန်းတည်ဆောက်မှုများအတွက် Tier D PSU များ

Tier D PSU များကို စနစ်၏ ပါဝါလိုအပ်ချက် အတော်လေးနည်းပါးသည့် အိမ် သို့မဟုတ် ရုံးသုံးအတွက် ရည်ရွယ်ပါသည်။ ဤ PSU များသည် ဂိမ်းကစားခြင်း သို့မဟုတ် စွမ်းဆောင်ရည်မြင့်မားသော အလုပ်များအတွက် မသင့်တော်ပါ။

အကြံပြုထားသော Tier D PSU များ

  1. Cooler Master MWE အဖြူရောင် 450W
    • ဝပ်အား: 450W
    • ထိရောက်မှု: အဖြူရောင် ၈၀+
    • ဘာကြောင့် အကြံပြုထားသလဲ- ဈေးနှုန်းသင့်တင့်ပြီး အခြေခံရုံးသုံး PC များအတွက် အသင့်တော်ဆုံး။
  2. EVGA 450 BR
    • ဝပ်အား: 450W
    • ထိရောက်မှု: ကြေးဝါ ၈၀+
    • အဘယ်ကြောင့် အကြံပြုထားသနည်း- ဝဘ်ကြည့်ရှုခြင်း သို့မဟုတ် ရုံးလုပ်ငန်းကဲ့သို့သော မလိုအပ်သော အလုပ်များအတွက် ယုံကြည်စိတ်ချရသော စွမ်းဆောင်ရည်ကို ပေးဆောင်သည်။
  3. Thermaltake Litepower 450W
    • ဝပ်အား: 450W
    • ထိရောက်မှု: ၈၀+
    • အဘယ်ကြောင့် အကြံပြုထားသနည်း- ပါဝါလိုအပ်ချက် အနည်းဆုံးဖြင့် အခြေခံတည်ဆောက်မှုများအတွက် ကောင်းမွန်သော ရွေးချယ်မှုတစ်ခု။
  4. Corsair CV450
    • ဝပ်အား: 450W
    • ထိရောက်မှု: ကြေးဝါ ၈၀+
    • အဘယ်ကြောင့် အကြံပြုထားသနည်း- ပါဝါများစွာ မလိုအပ်သော အခြေခံစနစ်များအတွက် အသင့်တော်ဆုံးဖြစ်သည်။
  5. Antec VP450
    • ဝပ်အား: 450W
    • ထိရောက်မှု: ၈၀+
    • အဘယ်ကြောင့် အကြံပြုထားသနည်း- ပါဝါလိုအပ်ချက်နည်းပါးသော ဘတ်ဂျက်ရုံးသုံး သို့မဟုတ် အိမ်သုံး PC များအတွက် ယုံကြည်စိတ်ချရသည်။

PSU ဂဏန်းတွက်စက်ကိုအသုံးပြုခြင်း

သင့်တည်ဆောက်မှုအတွက် အကောင်းဆုံး PSU ကို ရွေးချယ်သည့်အခါ PSU ဂဏန်းတွက်စက်ကို အသုံးပြုခြင်းဖြင့် သင့်စနစ်အတွက် အကောင်းဆုံး wattage ကို ဆုံးဖြတ်ရန် ကူညီပေးနိုင်ပါသည်။ overclocking နှင့် အနာဂတ် အဆင့်မြှင့်တင်မှုများအတွက် ထည့်သွင်းစဉ်းစားရန် 20% မှ 30% headroom ကို ထိန်းသိမ်းထားရန် အရေးကြီးပါသည်။ ၎င်းသည် သင့် PSU သည် တိုးလာသော ပါဝါလိုအပ်ချက်များကို ကိုင်တွယ်နိုင်ပြီး သင့်စနစ် တိုးတက်ပြောင်းလဲလာသည်နှင့်အမျှ တည်ငြိမ်သော စွမ်းဆောင်ရည်ကို ပေးစွမ်းနိုင်ကြောင်း သေချာစေသည်။

ဤ PSU အဆင့်သတ်မှတ်ချက်များကို ရည်ညွှန်းခြင်းဖြင့် သင်၏ဘတ်ဂျက်နှင့် စွမ်းဆောင်ရည်လိုအပ်ချက်များကို ဟန်ချက်ညီစေမည့် သတင်းအချက်အလက်အပြည့်အစုံဖြင့် ဆုံးဖြတ်ချက်ချနိုင်ပါသည်။

နိဂုံးချုပ်

သင့်တည်ဆောက်မှုအတွက် မှန်ကန်သော PSU ရွေးချယ်ခြင်းသည် စနစ်တည်ငြိမ်မှု၊ ထိရောက်မှုနှင့် တာရှည်ခံမှုကို သေချာစေရန် အရေးကြီးပါသည်။ ဂိမ်းကစားရန်အတွက် အကောင်းဆုံး PSU ကို ရှာဖွေနေသည်ဖြစ်စေ၊ နေ့စဉ်လုပ်ငန်းဆောင်တာများအတွက် ကောင်းမွန်သော ပါဝါထောက်ပံ့မှုကို ရှာဖွေနေသည်ဖြစ်စေ ကျွန်ုပ်တို့၏ PSU အဆင့်စာရင်းသည် ၂၀၂၆ ခုနှစ်တွင် ဈေးကွက်တွင် အယုံကြည်ရဆုံးနှင့် အထိရောက်ဆုံး ရွေးချယ်မှုများသို့ သင့်အား လမ်းညွှန်ပေးပါလိမ့်မည်။

သင့်လိုအပ်ချက်နှင့် ကိုက်ညီသော အကောင်းဆုံး PSU အဆင့်သတ်မှတ်ချက်များကို ရှာဖွေရန် ဤ power supply unit tier list ကို ရည်ညွှန်းပြီး သင့် PC သည် လိုအပ်သော ပါဝါကို ရရှိကြောင်း သေချာစေရန် တိကျသော wattage ခန့်မှန်းချက်အတွက် PSU ဂဏန်းတွက်စက်ကို အသုံးပြုပါ။

ဝယ်ယူရန် အဆင်သင့်ဖြစ်ပြီလား။ ယုံကြည်စိတ်ချရသော ပေးသွင်းသူများ၊ အမြောက်အမြားဈေးနှုန်းသတ်မှတ်ခြင်းဆိုင်ရာ အကြံပြုချက်များနှင့် CE/UL အသိအမှတ်ပြုလက်မှတ်အပြည့်အဝရှိသော အမှတ်တံဆိပ်များကို ရှာဖွေရန် ကျွန်ုပ်တို့၏ လက်ကားရောင်းချသူများအတွက် အကောင်းဆုံး PSU အမှတ်တံဆိပ် လမ်းညွှန်ကို ဖတ်ရှုပါ။

 

FAQ

850W က အဆင့်မြင့် PC တစ်လုံးအတွက် လုံလောက်ပါသလား။

850W PSU ဟာ အဆင့်မြင့်ဂိမ်း PC အများစုအတွက် လုံလောက်တဲ့ ပါဝါကို ပေးစွမ်းနိုင်ပြီး ပါဝါအားကောင်းတဲ့ GPU တွေ (ဥပမာ RTX 4080/4090) နဲ့ CPU တွေအတွက် လုံလောက်တဲ့ ပါဝါကို ပေးစွမ်းနိုင်ပါတယ်။ ဒါပေမယ့် အကောင်းဆုံး အစိတ်အပိုင်းတွေ (ဥပမာ Intel i9 ဒါမှမဟုတ် AMD Ryzen 9 ပါတဲ့ RTX 4090) ကို အသုံးပြုနေပြီး အနာဂတ်အတွက် အပို အားသာချက်တွေ လိုချင်ရင်တော့ 1000W PSU က ပိုလုံခြုံတဲ့ ရွေးချယ်မှုပါ။ အထူးသဖြင့် ကောင်းမွန်တဲ့ ATX 3.0/3.1 မော်ဒယ်ကို ရွေးချယ်မယ်ဆိုရင် ပါဝါ မြင့်တက်လာတာနဲ့ အဆင့်မြှင့်တင်မှုတွေကို ကိုင်တွယ်ဖြေရှင်းရာမှာ အထောက်အကူ ဖြစ်စေပါလိမ့်မယ်။

PSU အားနည်းလွန်းရင် ဘာဖြစ်မလဲ။

၎င်းသည် ရုတ်တရက် ပိတ်သွားခြင်း၊ စနစ်မတည်ငြိမ်ခြင်း သို့မဟုတ် PSU နှင့် အခြားဟာ့ဒ်ဝဲများကိုပင် ပျက်စီးစေနိုင်သည်။

ဘယ်လို form factor power supply လိုအပ်ပါသလဲ။

ဒက်စ်တော့ကွန်ပျူတာအသုံးပြုသူအများစုအတွက် စံ ATX ပါဝါထောက်ပံ့မှုများသည် လုံလောက်ပါသည်။ သို့သော် သင်သည် အရွယ်အစားသေးငယ်သော PC ကေ့စ်တစ်ခုရှိပါက SFX၊ SFX-L သို့မဟုတ် TFX ပါဝါထောက်ပံ့မှုများကို ထည့်သွင်းစဉ်းစားလိုပေမည်။

 ATX ESGAMING 750W Gold ပါဝါထောက်ပံ့မှု။

ESGAMING အကြောင်း

၂၀၁၇ ခုနှစ်တွင် စတင်တည်ထောင်ခဲ့ပြီး၊ESGAMING စွမ်းဆောင်ရည်မြင့် ကွန်ပျူတာ အစိတ်အပိုင်းများနှင့် ဆက်စပ်ပစ္စည်းများတွင် လျင်မြန်စွာ အသိအမှတ်ပြုခံရသော ထွန်းသစ်စ အမှတ်တံဆိပ်တစ်ခု ဖြစ်လာခဲ့သည်။ PC ကာဗာများနှင့် ပါဝါထောက်ပံ့မှုများမှသည် အအေးပေးစနစ်များအထိ၊ ESGAMING သည် ကမ္ဘာတစ်ဝှမ်းရှိ ဂိမ်းကစားသူများ၊ ဖန်တီးသူများနှင့် PC တည်ဆောက်သူများအတွက် ဖန်တီးမှုအားကောင်းသော၊ ယုံကြည်စိတ်ချရသော နှင့် ကောင်းမွန်စွာ ပြုလုပ်ထားသော E-sport ဖြေရှင်းချက်များကို ပေးအပ်ရန် ကြိုးပမ်းလျက်ရှိသည်။

အသေးစိတ်အချက်အလက်များအတွက် www.esgamingpc.com သို့ ဝင်ရောက်ကြည့်ရှုပါ။

မလက်မောင်း
ATX Power Supply ဆိုတာဘာလဲ၊ ဘယ်လိုမှန်ကန်တဲ့ Power Supply ကို ရွေးချယ်ရမလဲ။
မော်ဂျူလာ PSU: အားသာချက်များ၊ အားနည်းချက်များနှင့် အကောင်းဆုံးရွေးချယ်မှုများ ၂၀၂၆
နောက်တစ်ခု
သင့်အတွက် အကြံပြုထားသည်
ဒေတာမရှိပါ
အကြံပြုထားသော ထုတ်ကုန်
သုညအမည်းရောင်
ဆန်းသစ်သော ၈ ဒီဂရီစောင်းနေသော အောက်ခြေလေစီးဆင်းမှုလမ်းကြောင်းများသည် အေးမြသောလေကို GPU သို့ တိုက်ရိုက်ပို့ဆောင်ပေးပြီး သန့်ရှင်းသောအတွင်းပိုင်းအပြင်အဆင်ကို ထိန်းသိမ်းပေးခြင်းဖြင့် အပူချိန်စွမ်းဆောင်ရည်ကို မြှင့်တင်ပေးသည်
တပ်ဆင်ရလွယ်ကူသော LUMIA COVE အဖြူရောင် ဂိမ်းကစား PC ကာဗာ LCD မော်နီတာ ပံ့ပိုးမှု BTF MB
ESGAMING LUMIA COVE WHITE မှာ ၅.၅ လက်မ LCD မျက်နှာပြင် ပါရှိပြီး သင့်ရဲ့ ကွန်ပျူတာကို အပြန်အလှန် တုံ့ပြန်နိုင်တဲ့ smart display အဖြစ် ပြောင်းလဲပေးပါတယ်။ အပူချိန်နဲ့ clock speed လိုမျိုး real-time hardware စာရင်းဇယားတွေကို ပြသပေးတဲ့အပြင် custom animation၊ wallpaper နဲ့ ဗီဒီယိုတွေကိုလည်း ဖွင့်ပေးပါတယ်။ back-connect (BTF) ဒီဇိုင်းတွေနဲ့ အပြည့်အဝ တွဲဖက်အသုံးပြုနိုင်တဲ့ ATX၊ M-ATX နဲ့ ITX motherboard တွေကို ထောက်ပံ့ပေးပါတယ်။ တပ်ဆင်မှု ဒါမှမဟုတ် cable management အတွက် စိတ်ပူစရာမလိုပါဘူး။ လျှောကျတဲ့ 4mm tempered glass panel က တပ်ဆင်မှုကို မြန်ဆန်လွယ်ကူစေပါတယ်။ 410mm နဲ့ 360mm liquid cooling အထိ GPU တွေကို ထောက်ပံ့ပေးပါတယ်။ USB 3.0 port တွေက စံသတ်မှတ်ချက်အနေနဲ့ ပါဝင်ပြီး optional Type-C port လည်း ပါဝင်ပါတယ်။ ဒါက အတွေ့အကြုံရှိ gamer တွေအတွက် တည်ဆောက်ထားတဲ့ premium gaming PC case တစ်ခုဖြစ်ပါတယ်။ ထူးခြားတဲ့ style ကို ပြသချင်တဲ့သူတွေအတွက်ပါ။
လေယာဉ်ပျံ ၀၀၇ ဒစ်ဂျစ်တယ်
သီးခြားမော်ဂျူလာဒီဇိုင်း- အသစ်စက်စက်ကွေးညွှတ်သောဒီဇိုင်းသည် ရိုးရာဓလေ့များကို ချိုးဖျက်ပြီး အံ့မခန်းအလှတရားကို ပြသသည်။ ကိုယ်ထည်၏အလှအပထဲသို့ အားကစားကားဗီဇများကို ပေါင်းစပ်ထားသော ဤဒီဇိုင်းသည် အသုံးပြုသူများအား စိတ်ကြိုက်ပြင်ဆင်ထားပြီး ဘက်စုံသုံးနိုင်သော အသုံးပြုသူအတွေ့အကြုံကို ယူဆောင်လာပေးသည်။
LCD မော်နီတာ ပံ့ပိုးမှုပါရှိသော LUMIA COVE ဂိမ်း PC ကာဗာကို တပ်ဆင်ရလွယ်ကူသည် BTF MB
ESGAMING LUMIA COVE မှာ သင့်ရဲ့ rig ကို interactive smart display အဖြစ် ပြောင်းလဲပေးနိုင်တဲ့ 5.5" LCD screen ပါရှိပါတယ်။ အပူချိန်နဲ့ clock speed လိုမျိုး real-time hardware stats တွေကို ပြသပေးသလို custom animation၊ wallpaper နဲ့ video တွေကိုလည်း ဖွင့်ပေးနိုင်ပါတယ်။ back-connect (BTF) ဒီဇိုင်းတွေနဲ့ အပြည့်အဝ တွဲဖက်အသုံးပြုနိုင်တဲ့ ATX၊ M-ATX နဲ့ ITX motherboard တွေကိုလည်း support လုပ်ပါတယ်။ fit ဒါမှမဟုတ် cable management အတွက် စိတ်ပူစရာမလိုပါဘူး။ လျှောကျတဲ့ 4mm tempered glass panel က တပ်ဆင်မှုကို မြန်ဆန်လွယ်ကူစေပါတယ်။ 410mm နဲ့ 360mm liquid cooling အထိ GPU တွေကို support လုပ်ပါတယ်။ USB 3.0 port တွေက standard အနေနဲ့ ပါရှိပြီး optional Type-C port လည်း ပါဝင်ပါတယ်။ ဒါက အတွေ့အကြုံရှိ gamer တွေအတွက် တည်ဆောက်ထားတဲ့ premium gaming PC case တစ်ခုပါ။ သူတို့ရဲ့ ထူးခြားတဲ့ style ကို ပြသချင်တဲ့သူတွေအတွက်ပါ။
ZERO MAX အဖြူရောင်
ဆန်းသစ်သော ၈ ဒီဂရီစောင်းနေသော အောက်ခြေလေစီးဆင်းမှုလမ်းကြောင်းများသည် အေးမြသောလေကို GPU သို့ တိုက်ရိုက်ပို့ဆောင်ပေးပြီး သန့်ရှင်းသောအတွင်းပိုင်းအပြင်အဆင်ကို ထိန်းသိမ်းပေးခြင်းဖြင့် အပူချိန်စွမ်းဆောင်ရည်ကို မြှင့်တင်ပေးသည်
ZERO MAX BLACK
ဆန်းသစ်သော ၈ ဒီဂရီစောင်းနေသော အောက်ခြေလေစီးဆင်းမှုလမ်းကြောင်းများသည် အေးမြသောလေကို GPU သို့ တိုက်ရိုက်ပို့ဆောင်ပေးပြီး သန့်ရှင်းသော အတွင်းပိုင်းအပြင်အဆင်ကို ထိန်းသိမ်းပေးခြင်းဖြင့် အပူချိန်စွမ်းဆောင်ရည်ကို တိုးတက်ကောင်းမွန်စေပါသည်။
အဆင့်မြင့် အနက်ရောင် SPCC Tempered Glass ATX Tower Cabinet Gaming Pc Case Support Liquid Cooler GILGAMESH
ESGAMING GILGAMESH PC case တွင် ဖြုတ်တပ်နိုင်သော HDD cage နှင့် tool-free hardware ဖယ်ရှားခြင်း ပါရှိသောကြောင့် သန့်ရှင်းရလွယ်ကူပါသည်။ ATX၊ Micro-ATX နှင့် ITX motherboard များနှင့် တွဲဖက်အသုံးပြုနိုင်ပြီး RTX 40 series graphics card များကို ထောက်ပံ့ပေးသောကြောင့် ဂိမ်းကစားသူများ၏ လိုအပ်ချက်များကို ဖြည့်ဆည်းပေးရန်အတွက် ဖုန်မှုန့်ကာကွယ်မှုနှင့် အဆင်ပြေသော cable management ကို ပေးစွမ်းနိုင်ပါသည်။
လေစီးဆင်းမှုမြင့်မားသော ပရီမီယံ ဖောက်ထွင်းမြင်ရသော ဂိမ်းကစားသည့် PC Case Plug Atx/matx Vertical Computer Cabinet ကို ထောက်ပံ့သည့် RTX 5090
ENKIDO mid tower premium gaming computer case သည် sci-fi ဒီဇိုင်းဖြင့် ၂၇၀ ဒီဂရီ panoramic view ပါရှိသည်။ ၎င်းတွင် screw-free, clip-mounted tempered glass panel နှင့် ပြန်လည်အသုံးပြုနိုင်သော full-open PCI slot covers ၇ ခု ပါဝင်သည်။ RTX 5090 GPU များနှင့် liquid cooling ကို ပံ့ပိုးပေးသောကြောင့် gamers များအတွက် ထိပ်တန်းရွေးချယ်မှုတစ်ခုဖြစ်သည်။
ဒေတာမရှိပါ
ကျွန်ုပ်တို့နှင့် ဆက်သွယ်ပါ
ISO9001 နှင့် SGS တို့ကို အောင်မြင်ပြီးဖြစ်သောကြောင့် ကျွန်ုပ်တို့၏ ထုတ်ကုန်များသည် 80Plus၊ CE၊ UL၊ RoHS စသည်တို့ဖြင့် အသိအမှတ်ပြုထားပါသည်။ PC Gaming Accessories ထုတ်ကုန်အားလုံးသည် ကျွန်ုပ်တို့၏ ပရော်ဖက်ရှင်နယ် R&D အဖွဲ့မှ ဒီဇိုင်းထုတ်ထားသော ကျွန်ုပ်တို့၏ ကိုယ်ပိုင်ပုံသွင်းမှုများဖြစ်သည်။
ဒေတာမရှိပါ
ဖုန်း/Whatsapp: +၈၆ ၁၃၇၂၄၄၅၉၄၅၁
အီးမေးလ်/Skype:sales05@esgamingpc.com
လိပ်စာ: အဆောက်အဦ A၊ Qiandeng Lake Intelligent Manufacturing Industry Center၊ Xiaping West Road မြောက်ဘက်၊ Guicheng Street၊ Nanhai District၊ Foshan မြို့။ ၁၀ ထပ်
ဒေတာမရှိပါ
မူပိုင်ခွင့် © ၂၀၂၆ ESGAMING | ဆိုက်မြေပုံ
Customer service
detect