loading


Aktualizacja listy poziomów PSU 2026

Jeśli masz wątpliwości co do dostępnych zasilaczy, nie jesteś sam. W tym miejscu przydatna jest lista typów zasilaczy. Ten przewodnik pomoże Ci zrozumieć różne typy zasilaczy i wybrać najlepszą opcję w oparciu o Twoje potrzeby.

Czym jest lista poziomów PSU?

Lista kategorii zasilaczy klasyfikuje je na podstawie takich czynników, jak wydajność, jakość wykonania i stabilność zasilania. Lista pomaga wybrać zasilacze klasy premium, średniej i budżetowej, a także zrozumieć zalety i wady każdego z nich. Poniżej znajduje się zestawienie kategorii i najlepsze opcje zasilania dla każdej kategorii.

Zasilacze Tier A do zestawów high-end

Zasilacze Tier A to najlepszy wybór dla graczy i profesjonalistów, którzy wymagają najwyższej wydajności, mocy i sprawności. Te zasilacze idealnie nadają się do zaawansowanych komputerów PC z wymagającymi komponentami, takimi jak wiele kart graficznych, intensywne podkręcanie lub intensywne obciążenia.

Zalecane zasilacze Tier A

  1. Corsair RM1000x
    • Moc: 1000 W
    • Wydajność: 80+ złota
    • Dlaczego warto go polecić: Dzięki całkowicie modułowym kablom i wyjątkowo cichej pracy RM1000x jest doskonałym wyborem do wydajnych zestawów gamingowych i profesjonalnych konfiguracji.
  2. Seasonic PRIME TX-1000
    • Moc: 1000 W
    • Wydajność: 80+ tytanu
    • Dlaczego warto go polecić: Ten zasilacz charakteryzuje się znakomitą jakością wykonania i niezawodnością. Oferuje najlepszą wydajność w systemach o dużym zapotrzebowaniu na energię.
  3. EVGA SuperNOVA 1000 T2
    • Moc: 1000 W
    • Wydajność: 80+ tytanu
    • Dlaczego warto go polecić: Dzięki długiej gwarancji i najwyższej klasy efektywności energetycznej ten zasilacz doskonale nadaje się do komputerów do gier i stacji roboczych najwyższej klasy.
  4. ASUS ROG Thor 1200W
    • Moc: 1200 W
    • Wydajność: 80+ Platyna
    • Dlaczego warto go polecić: Ten zasilacz, wyposażony w oświetlenie RGB i wyświetlacz OLED, jest przeznaczony dla graczy, którzy cenią sobie moc i styl.
  5. Cicho bądź! Dark Power Pro 12 1200 W
    • Moc: 1200 W
    • Wydajność: 80+ tytanu
    • Dlaczego polecamy: Ten zasilacz znany jest z cichej pracy, zapewnia doskonałą regulację napięcia i stabilne zasilanie.
  6. SilverStone Strider Titanium 1000W
    • Moc: 1000 W
    • Wydajność: 80+ tytanu
    • Dlaczego warto go polecić: Kompaktowy i wydajny zasilacz, który oferuje niezawodne rozwiązanie w przypadku ograniczonych przestrzennie, zaawansowanych systemów komputerowych.
  7. Cooler Master V Platinum 1000W
    • Moc: 1000 W
    • Wydajność: 80+ Platyna
    • Dlaczego warto go polecić: Niezawodny zasilacz o doskonałej efektywności energetycznej, idealny do komputerów o najwyższej wydajności.
  8. Fractal Design Ion+ 860W
    • Moc: 860 W
    • Wydajność: 80+ Platyna
    • Dlaczego polecany: Kompaktowy zasilacz o solidnej wydajności i najwyższej jakości podzespołach, co czyni go idealnym wyborem do zaawansowanych systemów, które wymagają mało miejsca.

Zasilacze Tier B do komputerów średniej klasy

Zasilacze Tier B oferują doskonałą równowagę między wydajnością a ceną. Idealnie nadają się do komputerów do gier średniej klasy lub stacji roboczych, które nie wymagają ekstremalnej mocy zasilaczy Tier A, ale nadal potrzebują niezawodnego i stabilnego zasilania.

Zalecane zasilacze Tier B

  1. Corsair RM750x
    • Moc: 750 W
    • Wydajność: 80+ złota
    • Dlaczego warto go polecić: Doskonała niezawodność, solidna wydajność i cicha praca sprawiają, że zasilacz ten idealnie nadaje się do systemów średniej klasy.
  2. ESGAMING Gold 750W
    • Moc: 750 W
    • Wydajność: 80+ złota
    • Dlaczego warto go polecić: Ten zasilacz charakteryzuje się wysoką wartością przy konkurencyjnej cenie i długotrwałą wydajnością. Idealnie nadaje się do zestawów gamingowych, które nie wymagają dużej mocy.
  3. Seasonic FOCUS GX-750
    • Moc: 750 W
    • Wydajność: 80+ złota
    • Dlaczego warto go polecić: Ten zasilacz jest w pełni modułowy i charakteryzuje się wysoką wydajnością. Doskonale nadaje się do systemów o średniej mocy.
  4. MSI MPG A750GF
    • Moc: 750 W
    • Wydajność: 80+ złota
    • Dlaczego warto go polecić: Solidny wybór dla komputerów ze średniej półki cenowej, oferujący doskonałą stabilność mocy i 10-letnią gwarancję.
  5. Cooler Master MWE Gold 750W
    • Moc: 750 W
    • Wydajność: 80+ złota
    • Dlaczego warto go polecić: Zapewnia cichą pracę i solidne zasilanie w konfiguracjach średniej klasy.
  6. Antec Earthwatts Gold Pro 750W
    • Moc: 750 W
    • Wydajność: 80+ złota
    • Dlaczego warto go polecić: Oferuje niezawodną wydajność w przystępnej cenie, dzięki czemu idealnie nadaje się do systemów średniej klasy.
  7. Thermaltake Toughpower GF1 750W
    • Moc: 750 W
    • Wydajność: 80+ złota
    • Dlaczego warto go polecić: Wysoka wydajność i jakość wykonania, idealne do konfiguracji średniej klasy.
  8. Gigabyte P750GM
    • Moc: 750 W
    • Wydajność: 80+ złota
    • Dlaczego warto go polecić: Zasilacz o świetnym stosunku jakości do ceny, wysokiej wydajności i niezawodności, przeznaczony do komputerów ze średniej półki cenowej.

 Zasilacz ATX ESGAMING 750W Gold w obudowie.

Zasilacze Tier C do budżetowych konfiguracji

Zasilacze Tier C nadają się do budżetowych systemów, które nie wymagają dużej mocy ani sprawności. Te zasilacze są zazwyczaj niezawodne przy podstawowych zadaniach, ale mogą nie radzić sobie z intensywnym graniem lub podkręcaniem tak dobrze, jak zasilacze wyższej klasy.

Zalecane zasilacze Tier C

  1. ESGAMING Brąz 650W
    • Moc: 650 W
    • Wydajność: 80+ Brąz
    • Dlaczego warto go polecić: Zasilacz przyjazny dla budżetu, oferujący solidne zasilanie i rozsądną sprawność.
  2. Cooler Master MWE Bronze 650W
    • Moc: 650 W
    • Wydajność: 80+ Brąz
    • Dlaczego polecany: Niedrogi zasilacz zapewniający wystarczającą moc do podstawowych systemów i budżetowych konfiguracji.
  3. Thermaltake Smart 500W
    • Moc: 500 W
    • Wydajność: 80+
    • Dlaczego polecany: Niezawodny zasilacz bez zbędnych dodatków do systemów o niskim poborze mocy.
  4. Corsair CV550
    • Moc: 550 W
    • Wydajność: 80+ Brąz
    • Dlaczego polecany: Niedrogi i niezawodny zasilacz do budżetowych systemów o niskim poborze mocy.
  5. Antec VP600
    • Moc: 600 W
    • Wydajność: 80+
    • Dlaczego warto go polecić: Oferuje niezawodność i moc dla użytkowników dbających o budżet.

Zasilacze Tier D do instalacji domowych/biurowych

Zasilacze Tier D są przeznaczone do użytku domowego lub biurowego, gdzie zapotrzebowanie na energię jest stosunkowo niskie. Zasilacze te nie nadają się do gier ani zadań wymagających dużej wydajności.

Zalecane zasilacze Tier D

  1. Cooler Master MWE White 450W
    • Moc: 450 W
    • Wydajność: 80+ Biel
    • Dlaczego polecany: Przyjazny dla budżetu i idealny do podstawowych komputerów biurowych.
  2. EVGA 450 BR
    • Moc: 450 W
    • Wydajność: 80+ Brąz
    • Dlaczego polecany: Oferuje niezawodną wydajność w przypadku zadań niewymagających dużej wydajności, takich jak przeglądanie stron internetowych czy praca biurowa.
  3. Thermaltake Litepower 450W
    • Moc: 450 W
    • Wydajność: 80+
    • Dlaczego polecany: Dobra opcja dla podstawowych konfiguracji o minimalnym zapotrzebowaniu na energię.
  4. Corsair CV450
    • Moc: 450 W
    • Wydajność: 80+ Brąz
    • Dlaczego polecane: Idealne dla systemów podstawowych, które nie wymagają dużej mocy.
  5. Antec VP450
    • Moc: 450 W
    • Wydajność: 80+
    • Dlaczego warto je polecić: Niezawodne rozwiązanie dla niedrogich komputerów biurowych i domowych o niskim zapotrzebowaniu na energię.

Korzystanie z kalkulatora PSU

Wybierając najlepszy zasilacz do swojego systemu, skorzystaj z kalkulatora mocy, który pomoże Ci określić idealną moc dla Twojego systemu. Ważne jest, aby zachować zapas mocy na poziomie 20-30%, uwzględniający podkręcanie i przyszłe modernizacje. Dzięki temu Twój zasilacz będzie w stanie sprostać zwiększonemu zapotrzebowaniu na energię i zapewni stabilną wydajność wraz z rozwojem systemu.

Odnosząc się do parametrów zasilacza, możesz podjąć świadomą decyzję, która równoważy Twój budżet i potrzeby dotyczące wydajności.

Wniosek

Wybór odpowiedniego zasilacza do Twojego systemu ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia stabilności, wydajności i trwałości. Niezależnie od tego, czy szukasz najlepszego zasilacza do gier, czy dobrego źródła zasilania do codziennych zadań, nasza lista zasilaczy pomoże Ci znaleźć najbardziej niezawodne i wydajne opcje na rynku w 2026 roku.

Zapoznaj się z tą listą zasilaczy, aby znaleźć zasilacz o najlepszych parametrach, który spełni Twoje potrzeby, i użyj kalkulatora zasilacza, aby uzyskać dokładny szacunek mocy, dzięki czemu Twój komputer będzie miał odpowiednią moc.

Gotowy do zakupów? Przeczytaj nasz poradnik „Najlepsze marki zasilaczy dla hurtowników” , aby znaleźć wiarygodnych dostawców, wskazówki dotyczące cen hurtowych i marki z pełnymi certyfikatami CE/UL.

 

FAQ

Czy 850W wystarczy do komputera klasy high-end?

Zasilacz 850 W zazwyczaj wystarcza do większości zaawansowanych komputerów do gier, zapewniając wystarczającą moc dla wydajnych kart graficznych (takich jak RTX 4080/4090) i procesorów. Jeśli jednak używasz najlepszych komponentów (takich jak RTX 4090 z procesorem Intel i9 lub AMD Ryzen 9) i chcesz zapewnić sobie dodatkową ochronę na przyszłość, zasilacz 1000 W będzie bezpieczniejszym wyborem. Pomoże on poradzić sobie ze skokami napięcia i modernizacjami, zwłaszcza jeśli wybierzesz dobry model ATX 3.0/3.1.

Co się stanie jeśli zasilacz będzie za słaby?

Może to prowadzić do losowych wyłączeń, niestabilności systemu, a nawet uszkodzenia zasilacza i innego sprzętu.

Jakiego typu zasilacza potrzebuję?

Dla większości użytkowników komputerów stacjonarnych standardowe zasilacze ATX są wystarczające. Jeśli jednak masz obudowę komputera o małym formacie, możesz rozważyć zasilacze SFX, SFX-L lub TFX.

 Zasilacz ATX ESGAMING 750W Gold.

O ESGAMING

Założona w 2017 roku,ESGAMING szybko stała się rozpoznawalną, rozwijającą się marką w segmencie wysokowydajnych podzespołów i akcesoriów komputerowych. Od obudów komputerowych i zasilaczy po systemy chłodzenia, ESGAMING koncentruje się na dostarczaniu kreatywnych, niezawodnych i starannie wykonanych rozwiązań e-sportowych dla graczy, twórców i konstruktorów komputerów na całym świecie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.esgamingpc.com

prev.
Czym jest zasilacz ATX i jak wybrać odpowiedni?
Zasilacze modułowe: zalety, wady i najlepsze wybory na rok 2026
Kolejny
polecane dla Ciebie
brak danych
Polecany produkt
ZERO CZARNY
Innowacyjne, nachylone pod kątem 8° dolne kanały przepływu powietrza kierują chłodne powietrze bezpośrednio do procesora graficznego, poprawiając wydajność termiczną przy jednoczesnym zachowaniu czystego układu wewnętrznego
Łatwa w montażu obudowa do komputera gamingowego LUMIA COVE WHITE z obsługą monitora LCD BTF MB
ESGAMING LUMIA COVE WHITE posiada 5,5-calowy ekran LCD, który przekształca Twój komputer w interaktywny, inteligentny wyświetlacz. Wyświetla on w czasie rzeczywistym statystyki sprzętowe, takie jak temperatura i taktowanie, a także odtwarza niestandardowe animacje, tapety i filmy. Obsługuje płyty główne ATX, M-ATX i ITX, zapewniając pełną kompatybilność z konstrukcjami typu back-connect (BTF). Nie musisz się martwić o dopasowanie ani okablowanie. Przesuwany panel ze szkła hartowanego o grubości 4 mm ułatwia i przyspiesza montaż. Obsługuje karty graficzne o długości do 410 mm i chłodzenie cieczą do 360 mm. Porty USB 3.0 są standardem, a opcjonalny port USB Type-C jest dostępny. To wysokiej klasy obudowa do komputerów gamingowych stworzona z myślą o doświadczonych graczach, którzy chcą podkreślić swój niepowtarzalny styl.
Samolot007 Cyfrowy
Oddzielna konstrukcja modułowa: Zupełnie nowa, zakrzywiona konstrukcja przełamuje konwencje i ukazuje oszałamiające piękno. Integrując geny samochodu sportowego z estetyką podwozia, ta konstrukcja zapewnia użytkownikom spersonalizowane i wielofunkcyjne wrażenia.
Łatwa w montażu obudowa do komputera gamingowego LUMIA COVE z obsługą monitora LCD BTF MB
ESGAMING LUMIA COVE posiada 5,5-calowy ekran LCD, który przekształca Twój komputer w interaktywny, inteligentny wyświetlacz. Wyświetla on w czasie rzeczywistym statystyki sprzętowe, takie jak temperatura i taktowanie, a także odtwarza niestandardowe animacje, tapety i filmy. Obsługuje płyty główne ATX, M-ATX i ITX, zapewniając pełną kompatybilność z konstrukcjami typu back-connect (BTF). Nie musisz się martwić o dopasowanie ani okablowanie. Przesuwany panel ze szkła hartowanego o grubości 4 mm ułatwia i przyspiesza instalację. Obsługuje karty graficzne o długości do 410 mm i chłodzenie cieczą 360 mm. Porty USB 3.0 są standardem, a opcjonalny port USB Type-C jest dostępny. To wysokiej klasy obudowa do komputerów gamingowych stworzona z myślą o doświadczonych graczach, którzy chcą podkreślić swój niepowtarzalny styl.
ZERO MAX Biały
Innowacyjne, nachylone pod kątem 8° dolne kanały przepływu powietrza kierują chłodne powietrze bezpośrednio do procesora graficznego, poprawiając wydajność termiczną przy jednoczesnym zachowaniu czystego układu wewnętrznego
ZERO MAX BLACK
Innowacyjne, nachylone pod kątem 8° dolne kanały przepływu powietrza kierują chłodne powietrze bezpośrednio do procesora graficznego. Poprawia to wydajność termiczną, zachowując jednocześnie uporządkowany układ wnętrza.
Wysokiej klasy czarna obudowa ATX Tower ze szkła hartowanego SPCC do komputerów gamingowych z chłodzeniem cieczowym GILGAMESH
Obudowa ESGAMING GILGAMESH PC posiada wyjmowaną klatkę na dysk twardy i umożliwia beznarzędziowy demontaż elementów, co ułatwia czyszczenie. Kompatybilna z płytami głównymi ATX, Micro-ATX i ITX, obsługuje karty graficzne serii RTX 40, zapewniając skuteczną ochronę przed kurzem i wygodne zarządzanie kablami, aby sprostać potrzebom graczy.
Obudowa do komputera gamingowego Premium z przezroczystym, wysokiej jakości, przepływem powietrza, pionowa, do szafy komputerowej ATX/MATX, obsługa RTX 5090
Obudowa gamingowa ENKIDO mid-tower premium charakteryzuje się stylistyką science fiction i panoramicznym widokiem 270°. Zawiera bezśrubowy, mocowany na klipsy panel ze szkła hartowanego oraz 7 wielokrotnego użytku, całkowicie otwartych zaślepek gniazd PCI. Dzięki obsłudze kart graficznych RTX 5090 i chłodzeniu cieczą, to doskonały wybór dla graczy.
brak danych
Skontaktuj się z nami
Nasze produkty przeszły certyfikację ISO9001 i SGS, posiadają certyfikaty 80Plus, CE, UL, RoHS itp. Wszystkie produkty z kategorii akcesoriów do gier komputerowych są naszymi własnymi produktami, zaprojektowanymi przez nasz profesjonalny zespół badawczo-rozwojowy.
brak danych
Tel./WhatsApp: +86 13724459451
Dodaj: Piętro 10, Budynek A, Centrum Przemysłu Inteligentnej Produkcji Jeziora Qiandeng, Na północ od Xiaping West Road, ulica Guicheng, dzielnica Nanhai, miasto Foshan
brak danych
Prawa autorskie © 2026 ESGAMING | Mapa witryny
Customer service
detect